Ondenkbaar in Nederland
Anders dan in Nederland, werken wij in de VS met jaarcontracten. Aangezien ca. 60% van de huurders na 12 maanden verhuist, is het essentieel om de woningen in een rustig maar gestaag tempo te verhuren. Normaliter ligt dit aantal op 15 tot 20 contracten per maand. Meer woningen verhuren, betekent een terugval in de exploitatie na 12 maanden. Door huurprijzen aan te passen, kan ons verhuurteam sturen met het tempo van de verhuur.
In de basis komt het op het volgende neer. Iedere maand weer. Te weinig contract afgesloten? De huurprijs is te hoog ten opzichte van de markt. Te veel contracten afgesloten die week of maand? De huurprijs was te laag. Dit “verhuurspel” is typisch voor de Amerikaanse markt en ondenkbaar in Nederland.
Werkgelegenheid
Ons nieuwe complex ligt dichtbij het “Research Triangle Park”, een succesvolle publiek-private samenwerking tussen drie belangrijke universiteiten, de overheid en het bedrijfsleven. Deze denkbeeldige driehoek is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste biotechnologische concentraties in de VS en biedt volop werkgelegenheid. In ons vak betekent werkgelegenheid; huurders.
De woningen zijn ontwikkeld door Westplan met eigen vermogen van Nederlandse investeerders. Zodra het complex stabiel verhuurd is, zal het verkocht worden aan een eindbelegger en delen de investeerders in de opbrengsten.